Pylon informacyjny umieszczany jest w lokalizacji, w której chcemy poinformować odbiorcę np. o historii danego miejsca oraz który identyfikuje np. wejście do ogrodu botanicznego, na plac zabaw lub w inne ważne miejsce w parku. Składa się z trzech modułów:
- Nazwa miejsca,
- Informacje tekstowe,
- Piktogramy / informacje wizualne.
Pylon ma dwie strony, połączone plecami. Istnieją dwie możliwości aranżacji językowej:
- Polsko-polski,
- Polsko-angielski.
Każdy tekst ma możliwość przekierowania użytkownika na stronę informacyjną za pomocą kodu QR. Moduł informacyjny stanowi element wymienny. Istnieje kilka możliwości montażu:
- Moduł z nadrukowanymi informacjami,
- Moduł multimedialny z głośnikiem,
- Ekran dotykowy.


Angielska wersja zbudowana jest analogicznie do wersji polskiej, która zamieszczana jest z tyłu panelu. Pierwszeństwo komunikacji (front) ma zawsze wersja polska.
Pylon ma możliwość zamontowania modułu multimedialnego dla osób niewidomych lub słabowidzących. Po naciśnięciu przycisku lektor czyta kilkuminutowy tekst o danym miejscu.

Ekran dotykowy pozwala na prezentację dowolnej treści statycznej (tekst, zdjęcia) i ruchomej (film, animacja). Istnieje również możliwość zmiany treści oraz zarządzania nią zdalnie, poprzez wbudowany moduł GSM.

Centrum zarządzania informacją w parkach to jednostka mająca wpływ na to jakie informacje i gdzie są wyświetlane. Ekran dzięki wbudowanej kamerze ma możliwość monitoringu otoczenia, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa. System można rozbudować o komunikację z odpowiednimi służbami: policja, straż itd.
Aplikacja multimedialna
Aplikacja multimedialna ma za zadanie w przejrzysty i intuicyjny sposób przekazać informacje o historii danego miejsca, liczbie atrakcji czy lokalizacji. Elementy przedstawione na ekranie są stosunkowo duże, czytelne dla osób starszych, a trzystopniowe menu pozwala na konstruowanie rozbudowanych informacji.

Przykłady
Zróżnicowanie informacji
Ten sam komunikat może być podany w kilku wariantach, w zależności od miejsca docelowego, zawartych informacji i możliwości montażu. W wielu przypadkach SIMP wymaga podania informacji nie tylko w formie skróconej, jak piktogramy, ale także w rozbudowanej wersji tekstowej (regulamin). Różnorodność miejsc i możliwości technicznych wymagają elastycznego podejścia do komponowania tych samych informacji w oparciu o zaprojektowaną komunikację.
